شیر برقی موتوردار

آشنایی با انواع شیر برقی موتوردار

شیر برقی موتوردار “موتورایز” در حقیقت متشکل از یک شیر برقی همچنین یک موتور الکتریکی است که با استفاده از نیرو برق دارای ولتاژ 24 یا 220 ولت، یک محرک الکتریکی جهت کنترل سیال و یا جریان در سیستم را تولید می‌کند.

جنس بدنه آن از دو نوع برنجی و استیل، متناسب با شرایط محیط و جنس سیال انتخاب می شود. برندهایی نظیر دوراویس ، بلیو ، کان ولو و.. از تولیدکنندگان بنام در این حوزه فعالیت می‌باشند. لذا می‌توانید از نمایندگان، این محصولات را با گارانتی مناسب خریداری نمایید.

اختلافات انواع شیر برقی موتوردار در بیشینه عملکرد، فشار زمان عملکرد، درجه محافظت و ولتاژ عملکرد اتصال می‌باشد.

شیر برقی موتوردار برای کنترل سیالات همچنین انواع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی بکار می‌رود لذا جایگرین مناسبی برای شیر برقی سلونوئیدی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم که شما را با انواع شیر برقی موتوردار همچنین ساختار آنها آشنا نماییم.

مزیت و اختلاف شیر برقی موتوردار به سلونوئید:

در سلونوئید، هنگام مصرف برق در زمان بالای یک ساعت حرارت زیادی تولید می‌کند. عمر شیر برقی موتوردار به سلونوئید بیشتر است و دارای کارایی بهتری است. نکته مهم اینست که نصب شیر برقی موتوردار در هر حالتی امکانپذیر است ولی برای مدل سلونوئیدی فقط در حالت افقی نصب می‌شود.

انواع شیر برقی موتوردار

شیر برقی موتوردار با ولتاژهای 24 و 220 ولت از جوانب مختلف دارای دسته بندی‌های متنوعی است. بطوریکه از نظر نوع کارایی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند :

1. دوراهه
2. سه راهه

شیر برقی موتوردار بر اساس حالت عملکرد دارای سه نوع دو سیمه، سه سیمه و چهار سیمه بوده همچنین بر اساس عملکرد دارای دو نوع زیر می‌باشد:

1. تدریجی
2. مجهز به کلید ON/OFF

شیر برقی موتوری تایمردار دارای قابلیت تنظیم زمان با زمان های عملکرد 4 ،7و 17  ثانیه است که مجهز به سیستم قطع خودکار، خنک کننده می‌باشد.

شیر برقی موتوردار دوراویس:

این شیر برقی ازکمپانی معتبر دوراویس از کشور ترکیه است دارا ى محافظت IP65 است. این محصول از نظر کیفیت و مقایسه قیمت، کاملا رقابتی با شیر برقی موتوردار اروپایی است. از دیگر مشخصات فنی آن موارد ذیل می‌باشد:

• حداکثر فشار کاری آن ۱۵ بار
• گشتاور آن ۲NM ,4NM
• سایز شیر برقی بنا به کاربرد از 1/2 تا 2 اینچ می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی مبنا نیرو نمایندگی رسمی برند دوراویس و اسکا را بر عهده دارد. بر اطلاعات بیشتر از مشخصات فنی همچنین قیمت این محصولات می‌توانید با بخش فروش ما در ارتباط باشید.